- अमर काफ्ले

Posted by Inaruwa Online on Wednesday, 9 January 2019

नव निर्मित इनरुवा बस पार्कको औपचारिक उद्घाटन गरिएको छ । उपप्रधान एवं स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मंत्री उपेन्द्र यादवले बस पार्क उद्घाटन गरेका छन् । शहरी बिकास मंत्री मोहम्मद इश्तियाक राई सहित इनरुवा नगरापालिका प्रमुख राजन मेहता लगायतको उपस्थितीकाबीच बस पार्क उद्घाटन गरिएको हो ।सघन शहरी बिकास कार्यक्रम अन्र्तगत निर्माण सम्पन्न इनरुवा बसपार्क ११ करोड लागतमा निर्माण भएको बताइएको छ । बसपार्क समयानुकुल र प्रविधीमैत्री बनाइएको दाबी निर्माण कम्पनीको दाबी छ ।

उपप्रधान मंत्री यादवले बसपार्क औपचारिक उद्घाटन गर्दै कार्यक्रमकका अध्यक्ष समेत रहेका इनरुवाका नगर प्रमुख राजन मेहतालाई चाबी हस्तान्तरण गरे ।नवनिर्मित बसपार्क अपाङगमैत्री रहेको छ । यात्रु प्रतिक्षालयका साथै आवास र होटल सहितको बन्दोवस्ती मिलाइएको इनरुवा बसपार्कमा सुरक्षाकालागि पर्याप्त मात्रामा सीसी क्यामेरा र सोलार बत्ति समेत जडान गरिएको छ ।

Posted by Inaruwa Online on Wednesday, 9 January 2019

बसपार्क इनरुवाको पहिचानका रुपमा रहेकाले व्यवस्थित रुपमा संचालनमा ल्याउने नगर प्रमुख मेहताले प्रतिवद्धता जनाएका छन् । नयाँ वस्ती बसाउने र व्यवस्थित बस पार्क सञ्चालनमा ल्याउने बताएका नगर प्रमुख मेहताले नगरवासी सहित सबैको साथ र सहयोगको खाँचो औल्याए ।
बसपार्कसँगै कालिका कन्ट्रक्सनले १ अरब २ करोड २५ लाख ३४ हजार २ सय ४९ रुपैंया लागतमा निर्माण सम्पन्न गरेको सडक, नाला, विद्युत पोल, खानेपानी र टेलिफोन लाइन सार्ने एवं जडान गर्ने कार्य सम्पन्न गरेको प्रतिवेदन सहित संघीय आयोजना कार्यान्वयन इकाई बिराटनगरले पूर्वाधार इनरुवा नगरपालिकाको कार्यालयलाई हस्तान्तरण गरेको छ ।यसैबिच उद्घाटन पश्चात सम्बोधन गर्दै उपप्रधान एवं स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मंत्री उपेन्द्र यादवले संविधान संशोधन बेगर गणतन्त्र संस्थागत हुन नसक्ने बताएका छन् ।

Posted by Inaruwa Online on Wednesday, 9 January 2019

मुलुकमा विभिन्न व्यवस्थात्मक प्रणाली लागु भई असफल भएको यथार्थलाई नकार्न नसकिने बताउदै यादवले गणतन्त्रलाई संस्थागत गर्न संविधान संशोधन अनिवार्य रहेको बताएका हुन् ।सुनसरी सदरमुकाम इनरुवामा नवनिर्मित बसपार्क उद्घाटन कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै मंत्री यादवले संघीय प्रणाली कार्यान्वयनमा चुनौति रहेकाले गणतन्त्रलाई संस्थागत गर्न प्रदेश सरकारलाई अधिकार सम्पन्न बनाउन जरुरी रहेको बताए ।आफु सरकारमा रहेपनि संविधान संशोधनको पार्टीगत मुद्दा यथावत रहेको बताउनु भएका यादवले संविधान संशोधन अनिवार्य रहेको दोहो¥याए ।

स्वयं संविधान निर्माणमा जुटेकाहरुनै संविधानको विषयमा अनभिज्ञ देखिएकाले पूर्णत  कार्यान्वयनकालागि ऐन नियमहरु परिमार्जन सहित संशोधन गरी समावेशी बनाउन आवश्यक रहेको यादवको भनाई थियो ।कार्यक्रममा सांसद सीताराम मेहता सहित सरोकारवालाहरुको उपस्थिती रहेको थियो । यसैबिच शहरी बिकास मंत्री  राईले इनरुवा नगरपालिकामा सम्पन्न पूर्वाधार निर्माण कार्य मुलुककै नमूना र छिटो सम्पन्न भएको योजनामा परेको भन्दै नगरका अन्य भौतिक पूर्वाधार र संरचना निर्माणमा सहयोगको प्रतिवद्धता जनाएका छन् ।

तपाईको प्रतिक्रिया